Bitwa na szczycie Wschodu! Popovich Story! Pelikany zdobywają Mo-Town! Przebudzenie debiutanta nie pomogło Knicks.

New Orleans Pelicans (14-14) 116 – 108 Detroit Pistons (13-11)

Kozak meczu: Jrue Holiday – 37 punktów, 5 zbiórki i 5 asyst

Pelikany przejmują Motor City. Udany wylot do Michigan pozwala na wyrównanie rekordu. Od stanu 7:7 goście z Nowego Orleanu nie stracili prowadzenia. Pistons mimo dogonienia NOP na dwa punkty z początkiem czwartej kwarty, własnymi błędami uniemożliwiają sobie droge do zwycięstwa.

Anthony Davis doznaje urazu biodra w pierwszej ćwiartce, po zderzeniu z Griffinem. Wrócił na parkiet dopiero w trzeciej odsłonie, mając problemy z chodzeniem. Najprawdopodobniej czekają go dwa spotkania absencji.

Pod nieobecność gwiazdy, Jrue Holiday kradnie show. Rozgrywający NOP na poziomie 18 punktów w samej pierwszej odsłonie. Kończy natomiast z dorobkiem 37 punktów!

Po stronie gospodarzy monstrualne double-double Drummonda z 19 zbiórkami, 35 punktów Griffina i najlepszy mecz w karierze Lanstona Gallowaya z ławki (24 punkty).

Milwaukee Bucks (17-8) 104 – 99 Toronto Raptors (21-7)

Kozak meczu: Giannis Antetokounmpo – 19 punktów, 19 zbiórki i 6 asyst

Spotkanie na szczycie Wschodu szczęśliwe dla gości. Druga ekipa Konferencji Wschodniej z cennym triumfem w Kanadzie. Mecz walki doskonale pokazał, że mamy do czynienia z drużynami reprezentującymi ligową górę tabeli. Wynik 97:97 na minutę przed końcem prognozował wielkie emocje. Złe podanie i pudło Leonarda w połączeniu z faulem Greena uciszyło arenę w Toronto.

Kozły wzorcowo wykorzystały błędy Raptorsów, notując w tym czasie 7 punktów. Malcom Brogodon zdobywa 3 oczka w ostatnich 67 sekundach. Wsparty przez Giannisa i Brooka, wyrywa cenne zwycięstwo na Północy. Trio Kawhi-Ibaka-Siakam kończy z 59 punktami. Super-rezerwowy VanVleet dorzuca pięć celnych trójek.

Najgorszy mecz Lowry’ego w przeciągu ostatnich pięciu lat. Jedynka gospodarzy bez punktu przez 35 minut na parkiecie. Bucks jednyną organizacją w lidze, która pokonała Toronto już dwa razy. Druga z rzędu porażka lidera.

Utah Jazz (13-14) 97 – 110 San Antonio Spurs (13-14)

Kozak meczu: DeMar DeRozan – 23 punktów, 15 zbiórki i 2 asyst

Ostrogi pewnie na własnej arenie w San Antonio. Po wyrównanych pierwszych 12 minutach, Spurs kontroluje resztę spotkania, nie tracąc prowadzenia. 43 punkty duetu Gay – Aldridge.

Drugi ze skrzydłowych dodatkowo z double-double. DeMar DeRozan już w trzecim spotkaniu z rzędu nie schodzi poniżej 25 punktów w meczu.

Greg Popovich wskakuje na czwarte miejsce wśród coachów w historii NBA. Prowadzący Spurs z 1210 wygraną w lidze.

Nie był to wieczór gości z Salt Lake City. Mitchell wszystkie 27 punktów zanotował w drugiej połowie. Ricky Rubio dorzucił 26 punktów przy 13 błednych próbach rzutowych. SAS z drugim domowym zwycięstwem pod rząd.

Charlotte Hornets (13-13) 119 – 107 New York Knicks (8-20)

Kozak meczu: Kemba Walker – 25 punktów, 6 zbiórki i 6 asyst

Czwarta porażka z rzędu Knicks. MSG ponownie pechowe dla gospodarzy. Dziewiąta porażka w NY, przy tylko czterech wygranych nie wygląda dobrze. Start drugiej kwarty był początkiem końca NYK w tej rywalizacji.

W drugiej połowie Szerszenie prowadziły 28 punktami. Para Walker-Lamb z 44 punktami, a Tony Parker dorzuca 16 oczek z ławki w ciągu 17 minut gry.

Przełamanie Kevina Knoxa na poziomie double-double jedynym pozytywnym aspekten gry Knicksów.

Cztery celne trójki dziewiątki ostatniego draftu. Hornets umacnia sie na siódmym miejscu Wschodu.

Redagował: Buzzer & Bartas

Oprawa graficzna: Padre