Boston nabiera prędkości! Niespodziewany bohater Portland! Houston wciąż bez paliwa rakietowego!

New York Knicks (8-18) 100 – 128 Boston Celtics (14-10)

Kozak meczu: Al Horford – 19 punktów, 12 zbiórki i 4 bloki

Czwarte z rzędu zwycięstwo Celtów. Zieloni rozgrywali mecz w specjalnych koszulkach, upamiętniających lata 80’te. Charakterystyczne złote elementy, w połączeniu z legendarną Bostońską grafiką na tablicy wyników. Sentymentalne nagranie Green Line, zbliżającego się do stacji Boston Garden, towarzyszyło każdej przerwie.

Celtics na własnej arenie ani razu nie oddaje prowadzenia. Kyrie Irving z drobnym urazem ramienia nie dokończył spotkania. Podobnie jak Aron Baynes, który doznaje urazu kostki. Wracający Jaylen Brown notuje swój rekord sezonu, zdobywając 21 punktów.

Knicks przegrywa czwarte spotkanie w pięciu ostatnich grach. Aż 17 własnych strat w połączeniu z następną tragiczną czwartą kwartą. Para Kanter-Vonleh na poziomie double double.

Współpraca Hardawaya z Mudiayem owocuje w postaci zdobytych 39 punktów. Rozgrywający Nowego Yorku pudłują jednak aż 22 razy dystansu… Zwycięstwo gospodarzy okupione urazami.

Phoenix Suns (4-21) 86 – 108 Portland Trail Blazers (14-11)

Kozak meczu: Damian Lillard – 25 punktów, 5 zbiórki i 8 asyst

Dramatu Suns ciąg dalszy. Krytyczna sytuacja Phoenix nie do pozazdroszczenia. Słońca tym razem rozgromione w Portland. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 34:9… Brak Bookera i Warrena dodatkowym dobijającym aspektem.

Eksperymentalny skład z Aytonem na ławce nie pomógł w przełamaniu.

Blazers bez sentymentu biją przyjezdnych. Absencja McColluma niezauważalna na tle rywala. Damian Lillard z 25 punktami i 8 asystami. Rekord sezonu Laymana.

Młody skrzydłowy z Oregonu kończy z dorobkiem 24 oczek. Rezerwowy Troy Daniels (15 punktów) najlepszym strzelcem osłabionym kontuzjami Phoenix.

Houston Rockets (11-13) 91 – 118 Utah Jazz (13-13)

Kozak meczu: Derrick Favors – 24 punktów, 10 zbiórki i 1 blok

Rakiety rozbite w Salt Lake City! Aż takiego wyniku mało kto się spodziewał. Straty w liczbie 27 i skuteczność rzutowa na poziomie 38%. Ciężko było oglądać Houston tej nocy.

Trzecia kwarta przgrana stosunkiem 38:11! Wynik 56:91 przed ostatnią ćwiartką, najlepiej ukazuje skale pogromu.

Organizacja z Texasu przegrywa tym samym drugi wyjazdowy mecz z rzędu. Trudno wyróżnić jakiegokolwiek gracza przyjezdnych. Bezbarwni Harden i Paul nie trafiają łącznie w 16 próbach rzutowych. Wyjściowa piątka z dwiem celnymi trójkami.

Po stronie Utah zespół w pełnej współpracy zdeklasował przeciwnika. Najlepszy mecz sezonu Favorsa i 18 punktów Inglesa.

Redagował: Buzzer & Bartas