Clippers na szczycie Zachodu. Magic bez ukłonów wobec Króla. Nieśmiertelny Wade w Jurassic Park. Butler ucisza Brooklyn. Czapka na Kembie cieszy Atlantę…

Orlando Magic (10-10) 108 – 104 Los Angeles Lakers (11-8)

Kozak meczu: Nikola Vucevic – 31 punktów, 15 zbiórki i 7 asyst

Nieudana próba rewanżu! Magic to jedyna organizacja w lidze, która już dwukrotnie pokonała Lakers! Osiem dni po pierwszym meczu na Florydzie. Orlando wygrywając tym razem na wyjeździe, zatrzymuje serię trzech kolejnych wygranych Jeziorowców. Rotacja Clifforda drugi raz pokonuje LAL w dziewięciu ostatnich meczach.

Gospodarze w drugiej kwarcie tracą bezpieczne prowadzenie, by przed startem ostatniej ćwiartki przegrywać już 15 punktami. Król doprowadza do remisu na 2.24 przed końcem. Dwutakt i asysta super-rezerwowego Rossa ucisza jednak Miasto Aniołów!

Niesamowity Nikola Vucevic z double-double. Czarnogórzec najlepszym punktującym i zbierającym na parkiecie w Staples Center. LeBron najdłużej przebywającym zawodnikiem na boisku. James z zdobyczą 24 punktów w ciągu 40 minut. Wsparcie Kuzmy i Ingrama nie pomogło… Magic wyrównują bilans!

Phoenix Suns (4-15) 107 – 118 Detroit Pistons (10-7)

Kozak meczu: Andre Drummond – 19 punktów, 16 zbiórki i 5 przechwytów

Słońca po dobrym meczu ponownie ośmieszone w ostatniej kwarcie. Z prowadzenia 84:83 po trzech kwartach do końcowego stanu 118:107.
Suns mają ogromne problemy w końcówkach.

Dobra forma Bookera i rekord kariery Aytona (25 punktów i 13 asyst) nie pomogły wobec postawy w ostatniej ćwiartce.

Dwie wieże z Motor City zanotowały double-double. Świetne wejścia Gallowaya i Johnsona nie pomagały Phoenix w odrobieniu strat. Reggie Jackson z aż 11 pudłami za trzy. Tłoki przesypiając trzy pierwsze kwarty i tak w ostatecznym rozrachunku z wygraną.

Charlotte Hornets (9-10) 123 – 124 Atlanta Hawks (4-16)

Kozak meczu: John Collins – 23 punktów, 11 zbiórki i 4 asyst

Jastrzębie przerywają dramatyczną serie 10 spotkań bez wygranej. Na arenie w Atlancie rzutem na taśmie pokonują Szerszenie! John Collins na sekundę przed końcem blokuje Kembę Walkera!

Powrót po kontuzji w wielkim stylu tego młodego skrzydłowego Hawks. Po stronie Hornets najlepszym punktującym niespodziewanie Malik Monk. Były gracz Kentucky w ciągu 24 minut z ławki z dorobkiem 26 punktów! Double-double Marvina Williamsa.

Aż 16 niecelnych strzałów Kemby Walkera. Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem z tragiczną postawą defensywy dwóch ekip. Zmiana Kenta Bazemore okazała się głównym wydarzeniem w perspektywie ostatecznego wyniku. Pierwsze zwycięstwo ekipy z Georgii od 4 listopada!

Philadelphia 76ers (14-8) 127 – 125 Brooklyn Nets (8-13)

Kozak meczu: Jimmy Butler – 34 punktów, 12 zbiórki i 4 przechwyty

Ależ emocje w Nowym Yorku! Jimmy Butler na 2.3 sekundy przed końcem rzutem za trzy ucisza Brooklyn! Szaleńcza pogoń zakończona sukcesem.

Ekipa z miasta braterskiej miłości większą część spotkania ulegała Nets. Butler ze wsparciem double-double Embiida wyrywają zwycięstwo w ostatnich sekundach.

Ben Simmons totalnie niewidoczny na tle Russella. Były gracz Lakers zanotował aż 38 punktów i 8 asyst!

Jego zmiennik na jedynce – Spencer Dinwiddie, na poziomie 31 oczek. Młody Jarrett Allen ponownie z double-double. Ambicje młodych Nets są ogromne. Szczęście jednak ponownie po stronie przeciwników.

Miami Heat (7-12) 115 – 125 Toronto Raptors (17-4)

Kozak meczu: Kawhi Leonard – 29 punktów, 10 zbiórki i 2 asyst

Bez niespodzianki w Kanadzie. Lider NBA wygrywa w meczu z Heat. Szóste w sezonie double-double Kawhiego. Podwójna zdobycz również w wykonaniu Lowry. Wybitna dyspozycja rzutowa dwójki Siakam – Valanciunas. Pierwszy z Nich wyrasta na nową gwiazdę Toronto.

Jakość z ławki dorzuciła do stawki aż 42 punkty! Przyjezdni nie potrafili dogonić rozpędzonego lidera. Oglądanie Raptors w tym sezonie jest prawdziwą przyjemnością.

Po stronie gości 35 oczek Wade! Weteran Miami tym samym z najlepszą zdobyczą punktową organizacji w obecnym sezonie. Dwyane otrzymując aż 34 minuty z ławki, rozegrał swój najlepszy mecz od czasu powrotu na Florydę. Double-double młodziutkiego Bama Adebayo. Park Jurajski ucieka stawce!

New York Knicks (7-14) 103 – 98 Memphis Grizzlies (12-7)

Kozak meczu: Enes Kanter – 21 punktów, 26 zbiórki i 3 asyst

Niespodzianka w Memphis. Miśki przegrywają z Knicks! Druga porażka z rzędu powoduje spadek z pierwszego miejsca na czwarte w przeciągu czterech dni… Grizzlies wygrywając pierwszą połowę totalnie przesypia trzecią kwartę. Poniesionych w niej strat nie udaje już się odrobić.

Enes Kanter z rekordowymi 26 zbiórkami w karierze! Rotacja z MSG mimo problemów z rzutem z dystansu notuje cenne zwycięstwo. Jaren Jackson trafił wszystkie 6 rzutów bez pudła w spotkaniu. Dwójka weteranów gospodarzy, mimo 50 punktów z aż 27 niecelnymi strzałami… Organizacja z Tennessee w obliczu zawirowań.

Utah Jazz (9-11) 133 – 112 Sacramento Kings (10-10)

Kozak meczu: Ricky Rubio – 27 punktów, 7 zbiórki i 5 asyst

Przełamanie serii trzech porażek Jazz! Utah cztery dni po domowej klęsce z Kings udanie rewanżuje się na wyjeździe. Klub z Salt Lake City wygrywa każdą kwartę nie pozostawiając złudzeń w Kalifornii. Pod nieobecność Mitchella, najlepszy mecz w sezonie rozegrał hiszpański rozgrywający gości z jedenastoma celnymi rzutami.

Double-double Goberta i świetna forma dystansowa Australijczyka Inglesa. Interkontynentalna mieszanka przyjezdnych w pełni zdominowała nieskuteczne tej nocy Sacramento. Na uwagę wśród gospodarzy zasługuje jedynie Marvin Bagley III. Dwójka ostatniego draftu ponownie z solidną zdobyczą z ławki (18 punktów).

LA Clippers (13-6) 104 – 100 Portland Trail Blazers (12-8)

Kozak meczu: Tobias Harris – 34 punktów, 11 zbiórki i 1 asyst

Trwa cudowny sen Clippers. Drużyna nowym liderem Konferencji Zachodniej! Danillo i Beverley rzutem na taśmę w ostatniej minucie zapewniają wyjazdowe zwycięstwo!

Harris i Gallinari z dorobkiem 51 punktów i 19 zbiórek. Wejście Harrella na poziomie double-double najdobitniej pokazuje siłę rażenia skrzydeł LA. Marcin Gortat w wyjściowej piątce. Zawodnik z Łodzi z 6 punktami i 4 zbiórkami w ciągu 16 minut.

Ekipa z Oregonu z 12 prostymi stratami była bezsilna w ostatnich minutach spotkania. Lillard mimo 30 punktów aż 15 razy mylił się w strzałach. Lob City rewelacją na dzikim Zachodzie!

Redagował: Buzzer & Bartas