Czas pokazać kły! Rose debiutuje w Timberwolves!

Po wielu tygodniach spekulacji, Derrick Rose ostatecznie podpisał kontrakt do końca sezonu z zespołem z Minnesoty. Nie ma co ukrywać, że dla wielu z nas była to pozytywna wiadomość, ponieważ grono fanów byłego MVP jest naprawdę spore! Jak to w życiu bywa, prawie tak samo wielkie jest grono ludzi, dla których Rose to symbol niekończącego się dramatu, kolejnych kontuzji i powrotów z tym samym scenariuszem w tle. W wywiadzie dla ESPN, Rose postanowił opowiedzieć co o tym myśli i jak wpływa to na jego funkcjonowanie zarówno na, jak i poza parkietem:

„Mam dopiero 29 lat, a bardzo często słyszę od innych ludzi opinie na swój temat, jakbym miał lat 39. Osobiście wciąż czuję się mocny i wciąż potrafię podkręcić tempo swojej gry. Wielu ludzi myśli chyba ze na co dzień poruszam się o wózku inwalidzkim. Przychodząc do Wolves sztab medyczny klubu był pod wielkim wrażeniem mojego stanu zdrowia. Czuje się po prostu świetnie! ” – Rose!

W dalszej części tego wywiadu Rose dosyć ostro odniósł się do komentarzy wielu kibiców z internetu, którzy najlepiej widzieliby Rose na sportowej emeryturze, bądź na parkiecie w Chinach!

Nie chciałbym ani bronić ani atakować Rose, ponieważ każdy z Nas ma prawo do swojej własnej opinii. Chce tylko podkreślić, że faktycznie Derrick, mimo tego, że na dziś już żadnym All-Star nie jest i zapewne już nie będzie, to zdecydowanie zasłużył, aby wciąż biegać na parkietach NBA. Ten Wariat nie oszuka samego siebie i nadal nie będzie potrafił wjechać pod kosz inaczej, niż nie wkładając w to całej swojej fizyczności, ale właśnie za to otrzymał kilka lat temu tytuł MVP. Warto poczekać i cieszyć się, że wciąż próbuje, ponieważ jeżeli wyjdzie mu choć jeden mecz, to kilka godzin później będzie o tym pisał cały internet.

„Sam dobrze wiem kim jestem, jakim jestem typem zawodnika. Więc ja uszanuję twój punkt widzenia, ale ty uszanuj mój. Wtedy wszystko będzie dobrze.” – Rose

Grafika prosto z AOM Customs