#Day 8: Anthony Davis pozamiatał Grizzlies w 3 kwarty! Debiut Butlera ale to młody bohaterem Heat! Białaski z Dallas lepsze od białaska z Denver!

Hawks 91 – 112 Heat.

John Collins – 30 pkt, 7 zb, 4 as.

Tyler Herro – 29 pkt, 7 zb.
Goran Dragic – 21 pkt, 3 zb, 3 as, 5×3.
Jimmy Butler – 21 pkt, 5 zb, 3as.

Debiut Butlera w Heat udany, nowy lider szybko odpalił zdobywając w samej tylko pierwszej kwarcie 12 pkt. Mimo Butlera to Tyler Herro poprowadzil drużynę do zwycięstwa. Co to jest za dzieciak! Był wszędzie na boisku, rzucał za 3, wchodził pod kosz, w obronie nie odpuszczał, podwajał, a to dopiero początek. Dziś w zwycięstwie pomogła gospodarzom kontuzja Trae’a Younga, który bardzo boleśnie podkręcił kostkę na początku drugiej kwarty. Na szczęście to nic poważnego, ale minimum dwa tygodnie przerwy najlepszego gracza tygodnia na wschodzie W roli lidera John Collins ale na nic to się zdało. Przynajmniej w Fantasy trochę poszalał.

Mavs 109 – 106 Nuggets.

Maxi Kleber – 14 pkt, 7 zb, 3bl.
Tim Hardaway Jr. – 14 pkt, 3 zb, 2 as, 4/6 za 3.
Kristaps Porzingis – 10 pkt, 14 zb, 3 as, 2 bl.
Luka Doncic – 12 pkt, 4 zb, 5 as, 2 prz.

Paul Millsap – 23 pkt, 8 zb.
Nicola Jokic – 10 pkt, 10 zb, 10 as, 3 prz.

Aż 9 zawodników Dallas z dwucyfrową zdobyczą punktową. Trudno wymienić jednego który by się wyróżniał. Kluczowy run 39-12 na przełomie 3 i 4 kwarty oraz 9 zawodników gości z podwójną zdobyczą zadecydowało. Pierwsza porażka w sezonie zespołu Nuggets. Słabszy mecz Doncica ale to jego akcja w końcówce dała zwyciestwo. W obozie Denver Joker zrobil kolejne triple double, pierwsza piątka też po swoje ale za to ławka dzisiaj dostała lanie na poziomie 22 : 61.

Grizzlies 91 – 120 Lakers.

Ja Morant – 16 pkt, 3 zb, 2 as, 2 prz.
Jonas Valanciunas – 14 pkt, 11 zb.

Anthony Davis – 40 pkt, 20 zb!
LeBron James – 23 pkt, 8 as.

Mecz na styku do połowy trzeciej kwarty a później się zaczęło. Jedna strata, druga, trzecia, Lakers w kontrze, blok Howarda, kolejny przechwyt i zrobiło sie plus 20. W czwartej jeszcze troche przycisnęli, LeBron dwa razy za 3, blok o tablice i usiadł na ławce żeby inni mogli pograć. Davis mocno kreowany przez kolegów ale czwartej kwarcie odpoczywał ponieważ potzrebował zaledwie 3 pierwszych do zdobycia 40 pkt i 20 zbiórek. Tym samym sporo dziś radości w LA. A to Cousins z uśmiechem na ławce, a to Lebron podkręcający kibiców swoim „Tacko Tuesday”, no i co dla kibiców najważniejsze druga połowa przeciwko Grizzlies na poziomie 71–44, co pozwoliło odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie.

Redagował: Kacpersky & Mac.