#Day10: Kawhi bez sentymentów! Młodzi, gniewni Heat raz jeszcze! Pelikany po raz pierwszy, Joker przegrywa w Halloween!

Heat 106 : 97 Hawks.

Kendrick Nunn – 28 pkt.
Tyler Herro – 17 pkt, 4 zb, 3 as.
Jimmy Butler – 5 pkt, 9 zb, 11 as, 6 prz, 3 bl.

Jabari Parker – 23 pkt, 8 zb.
De’Andre Bembry – 18 pkt, 10 zb, 8 as.

Pod nieobecność Younga, było bardzo prawdopodobne, że Heat dopiszą kolejne zwycięstwo w sezonie. Mimo braku swojego lidera gospodarze za sprawą duetu z ławki Parker & Bembry, cały czas utrzymywali kontakt z ekipą z Florydy. Kiedy widzisz że skuteczność z gry Jimmy Butlera wyniosła 2/10, to myślisz, że może Hawks wyciągnęli ten wynik? Nic z tego….ponieważ w miami oglądamy jeden z najbardziej emocjonujących duetów debiutantów w ostatnich latach a może i nawet w historii Nba. Raz jeszcze Dunn & Herro niczym doświadczeni gracze, demolowali obronę gospodarzy, zdobywając przy tym 45 pkt ( 7×3). Kendrick Nunn na przełomie tych pierwszych 5 meczów sezonu, zdobył najwięcej punktów z historii Nba, jeśli chodzi o zawodników, których nie wybrano w drafcie.

Jrue Holiday – 19 pkt, 5 zb, 7 as, 5×3.

Nie ma nocki bez niespodzianki w Nba. Tak właśnie trzeba ocenić wynik tego meczu, nie z powodu takiego, że Pelicans nie było stać aby pokonać Nuggets, tylko w jakim stylu to osiągneli.  Na przełomie końcówki 3 kwarty i pierwszej połowie 4 kwarty, gospodarze zabawili się z ekipą Jokica, uciekając w tym czasie na ponad 20 pkt przewagi. Bezradność Nuggets momentami bardzo dziwiła, ale to jeden z tych zespołów, który jeszcze daleko od formy z zeszłego sezonu. Cieszy dobry występ Portera Jr. Kolejny raz imponujący dystans, efektowny Ingram i świetny Okafor! Pierwsze zwycięstwo Nowego Orleanu w sezonie.

Spurs 97 : 103 Clippers.

DeMar DeRozan – 29 pkt, 7zb.
Derrick White – 20 pkt, 5 zb.

Kawhi Leonard – 38 pkt, 12 zb, 4 prz.
Montrezl Harrell – 24 pkt, 4 zb.

Przeciwko Jazz odpoczął, przeciwko Spurs, poleciał. Kawhi Leonard z kolejnym bezpośrednim pojedynkiem pomiędzy nim w Derozanem, za którego trafił swego czasu do Raptors. Tym razem pierwszy sukces przeciwko swojej byłej drużynie w barwach Clippers. Obie ekipy dziś piach zza luku, ale po ilości oddanych rzutów Leonarda, widać że zależało mu na zwycięstwie. Kawhi przejal ten mecz w drugiej połowie, zdobywając w tym czasie 25 pkt, dwukrotnie przechwytując przy tym piłkę w obronie. Derozan robił ale nie otrzymał wsparcia ze strony Aldridga. Po meczu chwila uprzejmości wobec Popovicha, dla którego była to pierwsza porażka w sezonie.