#Day27: Show Time Lakers na oczach Kobasa! Król Sacramento zatrzymał Boston! Murray rostrzelał Grizzlies! Fultz bohaterem Magic! Szpital w Nowym Orleanie!

76ers (8:5) 114 : 95 Cavaliers (4:8).

Tobias Harris – 27 pkt, 5 zb, 4 as, 2 prz, 2 bl.

Colin Sexton – 17 pkt, 4 zb.

33 asysty Philly. Tylko 14 Cavs.

Kiedy te dwie ekipy spotkały się ostatnim razem w Philly, to wtedy Cavs naprawdę postraszyli dużo silniejszych rywali. Tym razem zabrakło emocji, ponieważ goście uciekli już po 3 kwartach nie pozostawiając złudzeń rywalom. Z jednej strony kibiców powinna cieszyć kolejna wgrana Sixers, z drugiej strony Phila dominuje przeciwko słabszym zespołom ze wschodu, mając problemy prawie z każdym zespolem z zachodu. Wciąż nie wiemy na co stać w tym sezonie ekipe Browna.

Celtics (10:2) 99 : 100 Kings (5-7).

Jaylen Brown – 18 pkt, 8 zb.
Kemba Walker – 15 pkt, 9 as.

Buddy Hield – 35 pkt, 6 zb, 4 prz, 7/12 za 3.

Wszystko się kiedyś kończy, a dziś skończyła się seria zwycięstw Bostonu. Po świetnym meczu i emocjach do samego końca, Sacramento pokonali u siebie rozpędzonych Celtów. Jeszcze na 4 przed końcem goście uciekali 5 puktami, ale show Byddy Hielda trwało w najlepsze. W całym meczu strzelec Kings na poziomie 7 trójek. O wszystkim zadecydowały osobiste Holmes’a, który faulowany w obronie przez Smarta wykorzystał obie próby. Smart miał okazję zostać bohaterem Bostonu, ale piłka dosłownie nie chciała wpaść do kosza, odbijając się kilkukrotnie od obręczy. Po słabszym starcie sezonu, Kings wracają do gry. Czekamy na powrót Foxa.

Wizards (3-8) 121 : 125 Magic (6-7).

Bradley Beal – 34 pkt, 6 zb, 8 as.
CJ Miles – 21 pkt, 6/7 za 3.

Nikola Vucevic – 30 pkt, 17 zb, 6 as.
Evan Fournier – 25 pkt, 9 as.
Markelle Fults – 19 pkt, 3zb.

79 prob za 3 obu zespołów. 34 trafione (43%).

Oj na taki scenariusz czekaliśmy w Orlando! Niechciany w Sixers Fultz nie tylko z rekordem kariery 19 punktów, ale dodatkowo ze zwycięskim plakatem w końcówce, dzięki czemu Magic wygrywają po raz 3 z rzędu. Choć w pewnym momencie gospodarze uciekli na 14 punktów, to rozgrzany Beal doprowadził do remisu minutę przed końcem. Wtedy właśnie to Fultz po przechwycie urwał z góry, będąc przy tym faulowany, dzięki czemu po akcji 2+1, dziś to on bohaterem Magic. Brawo chłopaku!

Nuggets (9:3) 131 : 114 Grizzlies (5-8).

Jamsl Murray – 39 pkt, 4 zb, 8 as, 3 prz, 7/12 za 3, 0 strat.
Paul Millsap – 23 pkt, 3 zb, 5 prz.

Jaren Jackson Jr. – 22 pkt, 5 zb.
Brandon Clarke – 19 pkt, 5 zb, 100 % z gry, 50 % FT.

2 kwarta wygrana 44:17 ustawiła mecz dla Denver.

Noc wielkich indywidualnych popisów trwała w najlepsze. W Memphis wielki mecz Murraya, który niemal w pojedynkę pozamiatał dziś Grizzliess, zdobywając łącznie 39 pkt. Jamal zdobył 16 z pierwszych 24 pkt swojej ekipy a Nuggets przebiegli się po Miśkach w drugiej kwarcie na poziomie 44-17. To właśnie od formy strzelca z Denver zależy jak daleko zajdą w tym sezonie Nuggets. 39 pkt w 3 kwarty bez ani jednej straty, robi wrażenie. Tym razem młody Morant z lekcją od starszego kolegi.

Warriors (2-12) 100 : 108 Pelicans (4-9).

Eric Paschall – 30 pkt, 7 zb.
Ky Bowman – 19 pkt, 4 as.

JJ Redick – 26 pkt, 3 zb, 3 as, 6/11 za 3.
Jrue Holiday – 22 pkt, 8 zb, 9 as.
Nickeil Alexander-Walker – 19 pkt, 5 zb, 4 as, 5/13 za 3.

Oba zespoły wystawiły tylko po 9 zawodników, reszta kontuzjowana.

Drugie zwycięstwo podczas ostatnich 3 meczów Pelicans, które wywalczone doświadczeniem bez udziału byłych Lakers. Całe trio które wyładowało w Nowym Orleanie w zamian za Davisa, kontuzjowane! Nie tak miało to wyglądać. Mimo tego duet Holiday & Reddick, to dziś i tak za dużo na Warriors, w szeregach których nie oglądamy 4 all-star. Choć świetny Paschall, to Warriors bez wygranej choćby jednej kwarty. Green robi co może, ale widać że ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Warriors wciąż na dnie ligi.

Hawks (4:9) 101 : 122 Lakers (11:2).

Trae Young – 31 pkt, 3 zb, 7 as, 8 strat.

LeBron James – 33 pkt, 7 zb, 12 as, 0 strat.
Kyle Kuzma – 17 pkt, 5 zb.

Głośne Kobe! Kobe! W Staples…A później szybkie 21-4 na starcie, 14 bloków gospodarzy, 3 rezerwowych z dwucyfrową zdobyczą, 6 trójek Lebrona, Efektowny Rondo, Efektowny Green, Uśmiechnięty Koby I bilans 11-2! Na dziś móstwo radości, chemii i świetnej obrony Lakers.