Embiid nam sie popsuł? Proces krytyczny na swój temat.
Kameruńczyk nie jest zadowolony z roli w drużynie po głośnym transferze Butlera. Center Sixers, od trzech spotkań nie przekroczył bariery 20 punktów w meczu., mimo że leciał wczesniej, nawet na poziomie 33 pkt na mecz. Od momentu trasferu Jimmy’ego, Philadelphia wygrała 9 z 12 spotkań. Dyspozycja środkowego w ostatnich grach pozostawia jednak wiele do życzenia. Sam gracz wypowiedział się krytycznie na ten temat :

 

„Ostatnio nie jestem sobą. Myślę, że to głównie dlatego, jak jestem ostatnio wykorzystywany na parkiecie. Jestem używany jako zawodnik rozciągający grę – coś w rodzaju strech five, dlatego też trafiam tylko 29% trójek. Kilka ostatnich meczów, i to w jaki sposób rozgrywamy akcje, powoduje, że jestem wystawiany jako strzelec… To mnie naprawdę frustruje. Moje ciało jest w doskonałej formie, a ja nie gram ostatnio najlepiej, idzie mi znacznie gorzej. Nie mam wielu posiadań w post-up. Sam nie wiem, musimy jakoś rozwiązać ten problem” – Embiid.

Joel nie zagrał ostaniej nocy, z powodu odpoczynku, i raczej nie mam mowy o konflikcie, ale czy Embiid dramatyzuje? Czy poradzi sobie z nową funkcją w organizacji z Miasta braterskiej miłości?