Głośne MVP w OKC! Duet Lakers pozamiatał Hornets. Paliwo Rakietowe po raz 3! Bulls zaskoczyło Spurs. Pistons zatrzymują Boston! Słońce jednak zaświeci nad Arizoną?

Utah Jazz (14-16) 89 – 96 Orlando Magic (14-15)

Kozak meczu: Nikola Vucevic – 15 punktów, 19 zbiórki i 5 asyst

Ekipa z Salt Lake City po tym jak pokonała Miami, liczyła na pełną pulę przeciwko drużynom z Florydy. Nic z tego! Magic bowiem, niczym przyczajony Tygrys, spokojnie przez 3 ćwiartki, po czym pełen ogień w tej decydującej!

Orlando poleciało w tym czasie na poziomie 41 punktów, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Tym samym Utah kolejny raz pokazuje, że bardzo trudno jest im ustabilizować formę. Jazz wciąż w ogonie Zachodu.

Co Dalej?

Jazz vs Rockets.

Magic vs Spurs.

Los Angeles Lakers (18-11) 128 – 100 Charlotte Hornets (14-15)

Kozak meczu: LeBron James – 24 punktów, 12 zbiórki i 11 asyst

Potężne lanie otrzymali dziś u siebie Hornets. Do miasta Jordana wpadł LeBron z kumplami, demolując Szerszenie, szczególnie w tej 3 kwarcie. Lakers rozbili w tej 3 kwarcie Charlotte różnicą 23 punktów.

LeBron James oraz Lonzo Ball to pierwszy od 11 lat duet zawodników z tego samego zespołu, który skompletował triple-double!

LeBron: 24 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst.

Ball: 16 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst.

Ostatnim duetem z podobnym osiągnięciem był w 2007 roku duet Jason Kidd & Vince Carter. Lakers tym samym przeskakują Cllipers i zaczynają bić się o pudło Zachodu.

Co dalej?

Lakers – wyjazd do Waszyngtonu.
Hornets – przyjazd Cavaliers.

Boston Celtics (18-11) 104 – 113 Detroit Pistons (14-13)

Kozak meczu: Blake Griffin – 27 punktów, 8 zbiórki i 6 asyst

Wielkie zwycięstwo Tłoków, którzy przerywają serię 8 zwycięstw z rzędu Celtics. Bardzo wyrównane spotkanie, w którym o wyniku zadecydowała słabsza skuteczność Bostonu.

Pistons ze wsparciem Bullocka oraz Gallowaya i dominacją pod koszem Griffina oraz Drummonda, przerwali tym samym własną serię 6 porażek. Nie ma co ukrywać, że w Detroit klasowy rozgrywający potrzebny od zaraz, ale dzisiejsze zwycięstwo dało mnóstwo radości kibicom Pistons.

Co dalej?

Celtics – przyjazd Suns.
Pistons – przyjazd Bucks.

Houston Rockets (14-14) 105 – 97 Memphis Grizzlies (16-13)

Kozak meczu: James Harden – 32 punktów, 12 zbiórki i 10 asyst

Trzecie z rzędu zwycięstwo Rakiet. Drugie z rzędy triple-double Hardena. Houston z cenną wygraną na terenie Memphis. Brodacz skutecznie prowadzi ekipę z Teksasu do podtrzymania serii. Druga i trzecia kwarta to pokaz siły rażenia gości. Przebłyski poprzedniego sezonu pozwoliły na 21 punktowe prowadzenie w drugiej odsłonie.

Próba pogoni gospodarzy zakończona porażką. Clint Capela kończy z double-double. Niesamowity Gerald Green dorzuca 17 oczek z ławki, bez trójkowej pomyłki w czterech strzałach.

Dołek Niedźwiadków, czwarta przegrana w pięciu ostatnich grach. Kontuzja kostki Andersona plus dramatyczna 21% skuteczność zza łuku. Conley na poziomie 22 punktów z jedną celną trójką w sześciu próbach. Marc Gasol z dorobkiem 17 oczek i 9 zbiórek. Bolesny spadek z pierwszego miejsca na siódme w przeciągu mniej niż dziesięciu spotkań.

Co dalej?

Rockets – przyjazd Jazz.
Grizzlies – wyjazd do Oakland.

Chicago Bulls (7-23) 98 – 93 San Antonio Spurs (15-15)

Kozak meczu: Kris Dunn – 24 punktów, 7 zbiórki i 3 asyst

Ależ powrót Byków i przełamanie serii trzech porażek. Chicago przegrywało w Teksasie przez większą część spotkania, w szczytowym momencie już nawet 21 punktami. Nie przeszkodziło to jednak w odrobieniu strat i ukaraniu Spursów we własnej arenie. Osiągnięcie remisu na dwie minuty przed końcem wywołało spory niepokój w San Antonio. Sześć punktów Dunna, pudło Forbesa, faul Aldridge i mamy niespodziankę kolejki. A to wszystko w zamykającej minucie. Imponujący powrót z dalekiej podróży gości.

Dunn i Markkanen łącznie na poziomie 47 punktów i 14 zbiórek. Młodzież w natarciu. Brak Lavine i Parkera jeszcze bardziej podkreśla rangę triumfu.
Ostrogi przerywają serię czterech głośnych wygranych. Aldridge notuje 29 punktów, DeRozan dorzuca 21 oczek, a Belinelli kończy z pięcioma celnymi trójkami. Ostatecznie trener Popovich przegrywa ze swoim byłym asystentem.

Co dalej?

– Bulls wyjazd do Oklahomy.
– Spurs przyjazd Sixers.

LA Clippers (17-12) 104 – 110 Oklahoma City Thunder (18-10)

Kozak meczu: Paul George – 33 punktów, 7 zbiórki i 6 asyst

Pokaz siły Thunder we własnej arenie. Oklahoma zdominowała Clippers na przestrzeni całej drugiej połowy spotkania. Lob City zbyt późno ruszyło do odrabiania strat. Paul George siódmy raz w sezonie przekracza 30 punktów.

Westbrook z brakującą jedną zbiórką do triple-double. Jerian Grant niespodziewanie drugim punktującym Thunder z 18 oczkami.

Trzecia porażka z rzędu LAC. Beverley jako wróg publiczny Oklahomy został przywitany gwizdami. Nikomu nie trzeba przypominać jego wojny z Wetbrookiem. Moc skrzydeł gości nie wystarczyła.

Aż 71 punktów trójki Harris, Gallinari i Harrell. Marcin Gortat z pięcioma punktami i dziewięcioma zbiórkami w ciągu 22 minut. Lou Williams nadal poza kadrą drużyny z Staples Center.

Co dalej?

Thunder – przyjazd Blazers.
Clippers – przyjazd Bulls.

Minnesota Timberwolves (13-16) 99 – 107 Phoenix Suns (6-24)

Kozak meczu: Devin Booker – 28 punktów, 7 zbiórki i 7 asyst

Słońca zaliczają prawdziwy renesans w zamykającej kwarcie. Pozwala on na drugie niespodziewane zwycięstwo z rzędu. Powrót Devina Bookera zakończony 28 punktami! Suns nareszcie mogą liczyć na zdrowy roster. Ayton notuje double-double, a Warren dopisuje 21 oczek. Trzy wyrównane ćwiartki w cieniu ucieczki ekipy z Arizony w czwartej odsłonie.

Czwarta z rzędu porażka Wilków. Pierwsza w sezonie nieobecność Taja Gibsona. Powodem problemy prywatne. Dramat Wigginsa i Covingtona zza łuku. Dwie celne próby w 13 rzutach. Double-double Townsa i Teague w połączeniu z 25 punktami Rose z ławki. Skuteczność rzutów za trzy na poziomie 20% i siedem otrzymanych bloków… Minnesota przegrywa z ostatnią drużyną tabeli. Organizacja nie wygrała w tym sezonie wyjazdowego meczu z ekipą z zachodu. Bilans 0-11.