Harden odleciał rakietą na inna planetę! Brooklyn bije Boston! Spurs pięknie powitali Parkera! Davis pozamiatał przeciwko Clippers! Jazz po raz 4!

Boston Celtics (25-18) 102 – 109 Brooklyn Nets (22-23)

Kozak meczu: D’Angelo Russell – 34 punktów, 5 zbiórki i 7 asyst

Prawdziwy pokaz siły Nets na Brooklynie! Pod nieobecność w składzie Bostonu Kyrie Irvinga, młodzież Nets z klapsem na tyłku odesłała młodzież Celtics z powrotem do Bostonu! Bohaterem raz jeszcze Russell, który powoli zgłasza aspiracje do nagrody dla Most Improved Player.

Warto zauważyć, że mimo świetnej 4 kwarty i walki do końca Celtics, ich pogoń nieudana, ponieważ wcześniej w 3 kwarcie, Celtics wyłapali 44-21! Ta sławna obrona z zeszłego sezonu, zapomniana. Boston przegrywa 3 raz z rzędu, za to Brooklyn robi spory hałas!

Memphis Grizzlies (19-24) 94 – 112 Houston Rockets (25-18)

Kozak meczu: James Harden – 57 punktów, 9 zbiórki i 2 asyst

Kiedy wczoraj dowiedziałem się o kontuzji Capeli, który z powodu urazu kciuka wypada na minimum miesiąc, to napisałem na Buzzer, że teraz Harden będzie po 50 pkt walił w każdym meczu! Długo nie trzeba było czekać!

Harden łyknął paliwa rakietowego, a potem odpalił rakietę w Misiakami z Memphis, aplikując im 57 punktów. Tym samym po raz 3 w sezonie, przekroczył barierę 50 punktów i wydłuzył do 17 swoją serię meczów z minimum 30 punktami na koncie! Jednym zdaniem, kompletne szaleństwo! Rockets pokonują bezradnych Grizzlies.

Charlotte Hornets (20-23) 108 – 93 San Antonio Spurs (25-20)

Kozak meczu: Kemba Walker – 33 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst

W tym meczu wynik to drugorzędna sprawa! Do San Antonio powrócił bowiem Tony Parker! Jeden z legendarnych zawodników Spurs, 4-krotny mistrz NBA i jeden z najbardziej lubianych zawodników w lidze, otrzymał od kibiców niesamowitą owację na stojąco!

Fani zgromadzeni w hali, chyba nawet nie zauważyli, że na koniec Spurs zeszli z parkietu pokonani, ponieważ wszystkie oczy skierowane były na Parkera. Sympatyczny francuz dołożył od siebie 8 punktów, a głównie dzięki Kembie Walkerowi, Hornets niespodziewanie pokonali Spurs na wyjeździe, przerywając serię 3 porażek z rzędu. Łezka się kręciła widząc Parkera w objęciach Popovicha.

Detroit Pistons (18-24) 94 – 100 Utah Jazz (24-21)

Kozak meczu: Donovan Mitchell – 28 punktów, 5 zbiórki i 2 asyst

Po tym jak Mitchell otrzymał nagrodę dla zawodnika tygodnia na Zachodzie, nie zamierzał zwalniać w starciu przeciwko Pistons! Nieobecność kontuzjowanego Rubio nakręciła Mitchella na tyle, że podczas ostatnich 5 meczów, młody kocur Jazz zdobywa średnio ponad 30 pkt na mecz, a Utah dodatkowo wygrywa 4 mecz z rzędu!

Warto dodać jak w świetnej formie jest również Rudy Gobert! Potężny Francuz, mimo obecności po drugiej stronie Drummonda oraz Griffina, zdominował Pistons w pomalowanym, wykręcając monster double-double, na poziomie 18 pkt i 25 zbiórek. Dzięki lepszej drugiej połowie, Jazz wygrywają ostatecznie z Pistons.

Portland Trail Blazers (26-19) 107 – 115 Sacramento Kings (23-21)

Kozak meczu: Buddy Hield – 19 punktów i 7 zbiórek

Trzecie kolejne zwycięstwo ekipy z Sacramento! Tym razem Kings dzięki raz jeszcze bardzo zespołowej grze, pokonują u siebie silnych Blazers! O wszystkim zadecydowała głównie 2 ćwiartka, w której gospodarze zatrzymali Portland na poziomie 17 punktów, zdobywając przy okazji 30.

Gra Sacramento podoba się każdemu, a chłopaki potrafią pokonać każdego. Dawka tego młodego talentu, jaka znajduję się w ich składzie, budzi nadzieje, że to Kings wkrótce będą bić się regularnie o szczyt Zachodu!

New Orleans Pelicans (21-23) 121 – 117 LA Clippers (24-19)

Kozak meczu: Anthony Davis – 46 punktów, 16 zbiórki i 4 asyst

Prawdziwy Pelikan z wścieklizną we krwi wpadł dziś do LA i pozamiatał Clippers! Dominacja Davisa nie podlegała dyskusji, choć gospodarze walczyli do samego końca. Kiedy to Sweet Lou Williams, doprowadził do zaledwie 2 punktowej straty, to Davis nie zawiódł w finałowej minucie na linii rzutów osobistych!

Oprócz monstrualnego double-double Davisa, swoje dołożyli Randle i Holiday, ale Pelicans pomogła dodatkowo ich obrona, która wymusiła na Clippers, dwukrotnie większą ilość strat. Marcin dziś na poziomie 7 punktów i 6 zbiórek, ale podobnie jak koledzy, bezradny wobec popisów Davisa!

Zdjęcia: źródło NBA

Redagował: Mr Buzzer