Harden zdemolował Kawalerię, Doncic bohaterem końcówki przeciwko Wolves, No Wall No Problem, Collins uciszył Proces! Rezerwowi Raptors postrachem ligi!

Atlanta Hawks (13-29) 123 – 121 Philadelphia 76ers (27-16)

Kozak meczu: John Collins – 25 punktów, 9 zbiórki i 2 asyst

Fajne meczycho w Philly! Pod nieobecność Embiida, którego z meczu wykluczył drobny uraz kostki, Sixers zanotowali drugą wpadkę w ciągu kilkudziesięciu godzin. Wszystko za sprawą Hawks, których co raz mniej interesuję ostatnio tankowanie i co raz chętniej idą na bitkę z każdym!

Brak w rotacji Sixers Embiida, wykorzystał przyszły gwiazdor tej ligi, Collins, który efektownym game winnerem, uciszył kibiców na zaledwie 9 sekund przed końcem. Warto tez wspomnieć o rekordzie kariery Huertera, 29 punktów.

Co dalej?

Sixers vs Knicks
Hawks vs Bucks

Milwaukee Bucks (29-12) 106 – 113 Washington Wizards (18-25)

Kozak meczu: Tomas Satoransky – 18 punktów, 12 zbiórki i 10 asyst

Boom! Kolejna niespodzianka i prawdziwe święto w stolicy! No Wall, Non problem! Wizards wygrywają po raz 3 w ostatnich 4 meczach, odprawiając przy tym Bucks, Thunder i Sixers! Choć Kozły osłabione dziś brakiem Antka, drobne urazy, to i tak to Bucks byli faworytem do zwycięstwa.

Wielki mecz tego, który zastępuje Walla w wyjściowej piątce. Satoransky poprowadził Wizards do zwycięstwa, notując przy tym swój pierwszy triple-double w karierze! Ale teraz krytycy pojadą z Wallem.

Co dalej?

Raptors vs Wizards
Bucks vs Hawks

Indiana Pacers (28-14) 121 – 106 New York Knicks (20-32)

Kozak meczu: Domantas Sabonis – 22 punktów, 15 zbiórki i 3 asyst

Oj mamy pecha w tym roku co do wyboru drużyn na londyński NBA London Game. Jedną z ekip, która odwiedzi w przyszłym tygodniu Europę to Knicks, którzy dziś kolejny raz wyłapali u siebie od Pacers.

Gwiazdą meczu białasek Sabonis Jr., który godnie zastępuje w ostatnich meczach kontuzjowanego Turnera. Zespołowa koszykówka Indiany raz jeszcze pokonała indywidualne popisy graczy z Nowego Yorku.

Co dalej?

Suns vs Pacers
Knicks vs Sixers

Brooklyn Nets (21-23) 105 – 122 Toronto Raptors (32-12)

Kozak meczu: Ławka rezerwowych Raptors

Choć początkowo to Brooklyn dyktował warunki na parkiecie w Jurassic Park, to w drugiej i trzeciej kwarcie, Raptors dosłownie przebiegli się po swoim rywalu z Nowego Yorku! Tym razem to nie Leonard, ani Lowry bohaterami meczu. Na szacunek calej ligi zasługuje bowiem tak cholernie mocna ławka Toronto!

Po pierwszej słabszej kwarcie, na parkiet wbiegli zmiennicy, którzy pomogli starterom Raptors rozbić Nets w ciągu kolejnych 24 minut, ponad 30 punktami. Tym samym aż 5 graczy z ławki z podwójną zdobyczą! We The North!

Co dalej?

Nets vs Celtics

Cleveland Cavaliers (8-35) 113 – 141 Houston Rockets (24-17)

Kozak meczu: James Harden – 43 punktów, 10 zbiórki i 12 asyst

James Harden kontynuuje swoją historyczną serię! Dziś Brodacz wykręcił najszybsze triple-double w historii NBA, na poziomie 40+ punktów. W starciu przeciwko Cavs, aktualny MVP potrzebował do tego zaledwie 3 kwart.

Dodatkowo Harden przeskoczył Kobiego Bryanta w ilości celnych rzutów za 3! Jeżeli Harden nie zwolni, do dojdzie do jakiegoś historycznego sezonu, w którym jego statystyki po prostu rozwalą system! Fear The Beard pełną gębą! Cavs wystrzelone w kosmos.

Co dalej?

Rockets vs Magic
Cavs vs Lakers

Dallas Mavericks (20-22) 119 – 115 Minnesota Timberwolves (20-22)

Kozak meczu: Luka Doncic – 29 punktów, 8 zbiórki i 12 asyst

Co tu dużo mówić, Dallas to Doncic! Choć jego defensywa zostawia wiele do życzenia, to to, co wyprawia ten dzieciak w ataku, to istny scenariusz do filmu! Dziś raz jeszcze oprócz niesamowitych cyferek, a tym razem zabrakło jedynie 2 zbiórek do triple-double, Luka przejął ten w najważniejszym momencie. Jego 7 punktów z rzędu na ponad 1:30 do końca, plus game winner, pozwolił ostatecznie pokonać Timberwolves.

Mimo świetnego meczu Townsa, 30 punktów i 11 zbiórek, Wolves przegrali w drugim meczu pod wodzą Ryana Saundersa, który poczeka na swoje pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.

Co dalej?

Dallas vs Warriors

Timberwolves vs Pelicans

Los Angeles Lakers (23-20) 95 – 113 Utah Jazz (22-21)

Kozak meczu: Donovan Mitchell – 33 punktów, 4 zbiórki i 9 asyst

Czy to przełomowy moment dla Mitchella w sezonie? Oby tak! Jedno pewne, Mitchell drugi mecz z rzędu na poziomie 33 punktów, a do tego jeszcze wyrównał rekord kariery zdobywając 9 asyst.

Już dziś obszerny materiał na temat Jazz od Bartka, w którym przeczytacie miedzy innymi, że nieobecność w rotacji kontuzjowanego Rubio, może paradoksalnie wyjść Jazz na plus. Dzisiejszej nocy Jazz odcięli dopływ tlenu Lakers już w pierwszej kwarcie, kontrolując ten mecz do samego końca.

Co dalej?

Bulls vs Jazz

Charlotte Hornets (19-22) 96 – 127 Portland Trail Blazers (26-17)

Kozak meczu: CJ McCollum – 30 punktów, 6 zbiórki i 2 asyst

Oj trzymałem dziś mocno kciuki za jakąś niesamowitą solówkę pomiędzy Walkerem a Lillardem. Niestety nic z tego. Początek roku nie należy ani do Hornets, ani do Kemby. Kiedy lider ekipy na poziomie 26% z gry, to trudno powalczyć z tak wymagającym rywalem jakim są Blazers.

Pełna dominacja gospodarzy, którzy w piknikowej atmosferze wydłużają kryzys Hornets, którzy przegrali swój 4 z ostatnich 5 meczów. Czas, aby Kemba zmienił otoczenie. Może Pistons?

Co dalej?

Hornets vs Kings

Blazers vs Nuggets

Chicago Bulls (10-32) 109 – 146 Golden State Warriors (28-14)

Kozak meczu: Stephen Curry – 28 punktów, 5 zbiórki i 8 asyst

Co tu napisać o takim meczu, kiedy to już po pierwszej kwarcie Bulls wracali do Chicago w plastikowych workach, po tym jak wyłapali na starcie 26 punktami. Wczoraj Bartes opisał na Buzzer w artykule sytuację Bulls, która dziś potwierdziła się na parkiecie.

Godne uwagi jedynie to, że Curry wskoczył na historyczne pudło w kwestii celnych rzutów za 3, z wynikiem 2283, przeskoczył tym samym Jasona Terry i goni teraz Reggie Millera.