Hey! Hey! Tu Buzzer NBA! Czyli jak Boston wjechał do finału konferencji! Bitwy pomiędzy Sixers vs Celtics będą powracać przez wiele kolejnych lat! Tym razem Celtics powstrzymali Proces!

Playoffs 2018 – Day 26:

 

Mecz nr.5 (Boston wygrywa 4-1)

Philadelphia 76ers 112 – 114 Boston Celtics

Kozak meczu: Jayson Tatum – 25 punktów, 3 zbiórki i 4 asyst

Pamiętam noc otwarcia sezonu! Po 3 minutach starcia przeciwko Cavs, Gordon Hayward łamie kostkę, a my wszyscy tracimy prawie przytomność. Pierwsze komentarze, to koniec wielkich sukcesów Celtics w tym sezonie, młodzież plus Irving to za mało…

Kilka godzin temu, bez Haywarda, bez Irvinga, Celtics wjechali dumnie do finału konferencji, aby stoczyć wojnę z LeBronem! Ten sezon po prostu jest wyjątkowy! Jeszcze 2 tygodnie temu wielu z nas widziało Proces w wielkim finale, a Celtics walczyli w 7 meczu o życie z Bucks! Dziś Proces jedzie na ryby, ponieważ potrafił urwać zaledwie jeden mecz przeciwko Bostonowi!

Jedno pewne, wojny w Playoffs między tymi zespołami porządzą przez lata! W tej pierwszej od lat, górą Celtics! Trzeba przyznać, że wynik końcowy tej serii nie oddaje w pełni wyrównanego poziomu obu drużyn! W końcu w drugim meczu Sixers prowadzili już 22 punktami, mecz nr 3 przegrali po błędach w dogrywce, które powtórzyły się dzisiaj.

Mecz to ciosy z obu stron. Kiedy do przerwy gospodarze prowadzili różnicą 9 punktów, mało kto liczył na to, że to koniec emocji w tym spotkaniu. Proces wybiegł po chwili walczyć o życie! Świetna 3 ćwiartka w wykonaniu gości zapewniła dreszcze do ostatnich sekund!

Moim skromnym zdaniem o wszystkim zadecydowała ponownie przewaga Bostonu na ławce! Spokój i opanowanie Brada Stevensa powinno być sprzedawane w butelkach w supermarketach! Kiedy na 22 sekundy przed końcem wzorcową zespołową akcją Tatum wyprowadził Celtics na 2 punktowe prowadzenie, piłka była po stronie Sixers, którzy mieli wystarczająco sporo czasu na odpowiedź i zwycięstwo w tym meczu!

Niestety dla fanów Philly, spudłował sam Proces, który dodatkowo po zbiórce spowodował stratę! Tym samym osobiste Roziera powiększyły przewagę Bostonu do 4 punktów.

Nadzieje Sixers przywrócił Reddick, który huknął szybką trójeczkę na niecałe 5 sekund przed końcem! Kiedy faulowany Smart wykorzystał tylko 1 osobistego, cud wciąż mógł uratować Sixers, ale czasu już zabrakło! Tym samym Boston dumnie kończy sezon Philadelphii!

Po stronie gospodarzy cały zespół zasłużył na uznanie! Aż 6 graczy z podwójną zdobyczą i ten niesamowity Tatum, który przedłuża przygodę Rookies w tych Playoffs! Tatum zdobywając 25 punktów, dołączył do Mitchella, będąc pierwszymi Rookies od czasów Ervinga z 1972 roku, którzy w Playoffs po raz 7 przekroczyli barierę 20 lub więcej punktów!

Wielkie brawa również dla pokonanych Sixers! Ta ekipa i tak wygrała ten sezon! 23 grudnia zajmowali 10 pozycję na wschodzie z ujemnym bilansem. Dziś kochają ich miliony na świecie, a Proces dopiero się rozpoczyna!