Jaki Ojciec, Taki Syn…

Shareef O’Neal, syn legandernego członka NBA Hall of Fame, przygotowuje się do swojego debiutu na parkietach NCAA. Zawodnik jest zmuszony opuścić cały obecny sezon, kosztem niedawno przebytej operacji serca. Sam gracz, zapowiada wielki powrót i walkę o najwyższe cele. W przeciwieństwie do Shaq’a, Shareef występuje na pozycji silnego skrzydłowego. Dysponuje 206 cm wzrostu. Zawodnik urodzony w roku 2000, planuje swój udział w drafcie, na sezon 2022/2023.

Młody gracz urodził się na zachodnim wybrzeżu. Dorastał w Kalifornii, gdzie w wieku lat trzynastu, rozpoczął treningi koszykówki. Reprezentował szkołę średnią Windward w Los Angeles, by po roku przenieść się do Crossroads w Santa Monica. Dobra dyspozycja, przyniosła uniwersyteckie oferty od LSU, Kansas, Indiany czy Baylor. Po zawirowaniach z angażem w Arizonie, Lil Shaq zdecydował się na podpisanie kontraktu z UCLA Bruins.


Uniwersytet Kaliforninski, dostarczył do ligi graczy takich jak Westbrook, Miller, Walton, Ariza, Ball, Love, LaVine czy bracia Holiday. Bruins to lider ligi, pod względem ilości mistrzostw. Krótko po angażu, personel medyczny drużyny UCLA, zdiagnozował u młodego gracza postępującą arytmię serca. Aby wrócić do pełni zdrowia, potrzebna była operacja. Trwająca rekonwalescencja, jest świetnym momentem do pracy nad techniką, w której pomaga sam Shaquille. Co ciekawe, mimo życia w Los Angeles, młody O’Neal sympatyzuje z Kings, wrogiem byłej drużyny swojego ojca.

Zdjęcia: źródło UCLA

Redagował: Bartek Bartkowiak

Efekty: Padre