Kawaleria wystrzeliła Rakiety! Doncic zakręcił Irvingiem! Thompson ratuje Warriors! Giannis raz jeszcze! KAT to za dużo dla Bulls! Nuggets zdobywają trudny parkiet OKC.

Houston Rockets (9-9) 108 – 117 Cleveland Cavaliers (4-14)

Kozak meczu: Colin Sexton – 29 punktów, 4 zbiórki i 2 asyst

Największa niespodzianka dzisiejszej nocy! Cavs ponownie wygrywa, tym razem nad faworyzowanymi Rakietami! Sukcesywnie utrzymywana przewaga Landu nie do wyrwania aż do końca! Najlepszy mecz w karierze pierwszoroczniaka Collina Sextona. Ósemka ostatniego draftu zanotowała aż 29 punktów! Widoczny pomysł na grę nowego Coacha Cavs – Larrego Drew. Double-double Tristana plus świetne zmiany Korvera i Clarksona.

Skromne double-double Capeli przy solidnej grze obronnej Ohio nie wpłynęło na wynik. Harden, mimo odpalenia trybu agresja, z lekcją pokory od Kawalerzystów. Jego 40 punktów okazało się kroplą wody w morzu potrzeb.

Eric Gordon dodając 28 punktów nie przypuszczał, że taka zdobycz nie pozwoli zatrzymać organizacji z Cleveland. Odrobina pociechy dla Kibiców w Ohio w trakcie tego ciężkiego dla nich sezonu.

New Orleans Pelicans (10-10) 114 – 124 Washington Wizards (7-12)

Kozak meczu: Otto Porter Jr. – 29 punktów, 7 zbiórki i 4 asyst

Pelikany w stolicy musiały radzić sobie bez Davisa, Fraziera i Hilla po drobnych urazach. Czarodzieje dopiero na 11 minut przed końcem wyszli na ostateczne prowadzenie z osłabionym rywalem. Para silnych skrzydłowych z Louisiany, Mirotic i Randle bardzo godnie zastąpiło Davisa tej nocy. Zdobycz 53 punktów i 24 zbiórek nie pozwoliła jednak triumfować.

Otto Porter junior najlepszym punktującym DC. Były gracz Georgetown trafiał aż 12 razy w 15 próbach na poziomie 29 punktów! Para Wall-Beal mimo 40 punktów ponownie zawiodła swoją skutecznością. Wejście smoka Riversa pozwoliło na skuteczną ucieczkę w czwartej ćwiartce.

Chicago Bulls (5-15) 96 – 111 Minnesota Timberwolves (9-11)

Kozak meczu: Karl-Anthony Towns – 35 punktów, 22 zbiórki i 6 asyst

Rose w Minnesocie gościł swoją dawną organizacje. Były MVP ponownie udowodnił, że jest wielkim zawodnikiem. Zanotował 22 punkty, trafiając 9 z 13 rzutów.

Wilki od początku trzeciej kwarty kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Wysokie double-double niesamowitego Townsa. Zawodnik z Dominikany rządził pod koszem z dodatkowym wsparciem Sarica.

Koszykarski kryminał dwójki Wiggins – Covington. Kanadyjczyk w ciągu 29 minut z zerowym dorobkiem punktowym i aż 12 niecelnymi próbami! Były gracz Philadelphii z 17 pudłami! Duet Parker-LaVine z 55 punktowym dorobkiem miał niewiele do powiedzenia w obliczu braku wsparcia kolegów z drużyny.

Denver Nuggets (13-7) 105 – 98 Oklahoma City Thunder (12-7)

Kozak meczu: Jamal Murray – 22 punktów, 8 zbiórki i 8 asyst

105 triple double Westbrooka w karierze. Zawodnik jest w tym temacie czwartą siłą w historii NBA. Nie miało to jednak wpływu na domową porażkę Oklahomy. Gwiazdor Thunder z 17 pudłami z dystansu! Spotkanie było pokazem nieskuteczności rzutowej dwóch stron. Paul George mimo 24 punktów z 13 nietrafionymi rzutami.

Uraz kolana Harrisa spowodował jego absencję w dzisiejszym spotkaniu. Jokic i Murray natomiast z 28 pudłami! Na pochwałę zasługuje młodziutki Lyles. Kanadyjczyk bez pomyłki w sześciu próbach wyróżnił się znacząco na tle całego spotkania. Bryłki z trzecią wygraną z rzędu. Dyspozycja pozostawia jednak wiele do życzenia.

Boston Celtics (10-10) 104 – 113 Dallas Mavericks (9-9)

Kozak meczu: J.J. Barea – 20 punktów, 3 zbiórki i 8 asyst

Mavs ustabilizowało formę i wyrównuje bilans! Szósta wygrana z rzędu stała się faktem. Texańczycy grają bez kompleksów na własnej arenie, wykorzystując tym razem brak skupienia Celtów w końcówce. Siedem celnych strzałów z dystansu filigranowego Hiszpana podcięło skrzydła przyjezdnym w czwartej kwarcie.

Drużyny walczące z urazami i nieobecnością Haywarda i Smitha juniora bez kalkulacji w wojnie na wyniszczenie. Świetna zmiana Marcusa Smarta największym atutem gości. Rotacja Stevensa ponownie z turbulencjami defensywnymi i dramatyczną skutecznością Irvinga (15 nietrafionych strzałów z dystansu). Przypomniał o sobie Jayson Tatum z 21 punktami w tym trzema trójkami.

Niefrasobliwość rzutowa Matthewsa nie miała konsekwencji w wyniku. Double-double Jordana wsparte solidną dyspozycją Doncica i Barnesa. Łącznie 35 punktów tego duetu. Celtowie w ostatnich pięciu grach potrafili pokonać tylko Hawks.

San Antonio Spurs (9-10) 129 – 135 Milwaukee Bucks (14-5)

Kozak meczu: Giannis Antetokounmpo – 34 punktów, 18 zbiórki i 8 asyst

Kozły po bardzo nerwowej końcówce z cennym domowym triumfem. Ostrogi potrafiły w czwartej kwarcie doprowadzić do remisu 122:122. Zimna głowa gwiazd z Milwaukee zadecydowała o końcowym wyniku. Grecki Świr ponownie blisko triple-double! Kolaboracja wyjściowych rozgrywających z Wisconsin z 43 punktami. Bledsoe nadal w poszukiwaniu przełamania trójkowego nadrabiając asystami.

DeMar DeRozan najlepszym punktującym wśród gości. Dwójka Spurs zdobywa 34 punkty w ciągu 35 minut gry. Wysoka skuteczność Forbesa z dystansu na poziomie 18 punktów. Najlepszy mecz w sezonie Bertansa. Rudowłosy Łotysz z 17 oczkami z ławy. Bucks mimo następnego zwycięstwa martwi grą w obronie. Trzynaście prostych strat nie wygląda dobrze.

Sacramento Kings (10-9) 116 – 117 Golden State Warriors (14-7)

Kozak meczu: Kevin Durant – 44 punktów, 13 zbiórki i 7 asyst

Warriors rzutem na taśmę zwycięskie w derbach Kalifornii! Druga wygrana z rzędu Golden State. Klay Thompson dwutaktem na 5.8 przed końcem wyrywa zwycięstwo w Oracle Arenie! Mecz okazał się regularną wymianą ciosów od początku do końca.

Mistrzowie z ogromnymi problemami z skutecznością finalnie z następnym przełamaniem. Klay i Kevin mimo 75 punktów tylko z 7 celnymi trójkami w 20 próbach. Brak Curry i Greena nadal widoczne gołym okiem.

Po stronie Kings popisy ofensywne Buddy Hielda. Bahamczyk na poziomie 28 punktów. Świetne zmiany Sacramento i dużo wsparcia rezerwowych tworzyły świetne widowisko. Marvin Bagley najlepszym zbierającym meczu, osiągając ponownie double-double z 20 punktami i 17 zbiórkami.

Redagował: Buzzer & Bartas