Rośnie nam kandydat do MVP w OKC! Antoś wyłapał na Florydzie! Szaleństwo w stolicy! Kryzys w Dallas. Proces bije Raptors.

Denver Nuggets (21-10) 111 – 132 LA Clippers (19-13)

Kozak meczu: Montrezl Harrell – 20 punktów i 10 zbiórek

Hammer w piątce, Clippers jadą z Nuggets. Ponad 50% z gry i podobnie za trzy, Ekipa z LA przypomniała wszystkim o tym, że jeszcze chwile temu rządziła na Zachodzie.

Marcin dorzucił 4 punkty i 11 zbiórek, a Clippers w dobrych nastrojach na święta. Ten Harrell z ławki to marzenie każdego trenera.

Co dalej?

Nuggets vs Spurs
Kings vs Clippers

 

Phoenix Suns (8-25) 146 – 149 Washington Wizards (13-20)

Kozak meczu: Bradley Beal – 40 punktów, 11 zbiórki i 15 asyst

Jak opisać słowami ten mecz. Istne szaleństwo, 3 dogrywki i wynik niczym All-Star Game. Stolica zaszalała i ostatecznie pokonała u siebie Suns 149-146.

Pierwszy w karierze triple-double Beala, który został bohaterem tego meczu. Pod nieobecność Johna Walla, Beal zrównał się z Jordanem, w kategorii 40-punktowych meczach w historii Wizards.

Był to jego 8 raz, kiedy zdobył 40 lub więcej punktów. Istne szaleństwo.

Co dalej?

Wizards vs Pacers
Suns vs Nets.

 

Toronto Raptors (25-10) 101 – 126 Philadelphia 76ers (22-12)

Kozak meczu: Ben Simmons – 26 punktów, 12 zbiórki i 8 asyst

Oj czekałem na ten mecz…Tymczasem Raptors dali odpocząć Leonardowi, Ibace, przez co wyłapali od Procesu w Philly. Mam takie wrażenie, że powoli do głosu w drużynie Sixers dochodzi Ben Simmons.

Ostatnie mecze pokazują, że Benek również potrafi liderować i tylko strach pomyśleć, kiedy cale trio gwiazd wejdzie na ten sam poziom.

Sixers vs Boston
Raptors vs Heat

 

Milwaukee Bucks (22-10) 87 – 94 Miami Heat (15-16)

Kozak meczu: Josh Richardson – 16 punktów, 5 zbiórki i 3 asyst

Ale Miami pięknie leci ostatnio! Czwarte zwycięstwo z rzędu i to z naprawdę trudnymi rywalami. Tym razem baty zebrał sam Antoś, którego Heat zatrzymali na poziomie zaledwie 9 punktów, 3 na 12 z gry!

Mimo braku Dragica, Miami wskakuje na 8 pozycje Wschodu i nie zamierza poddawać się w walce o Playoffs. Choć momentami ten mecz raził oczy nieskutecznością, to Heat odnoszą głośne zwycięstwo.

Co dalej?

Heat vs Magic.
Bucks vs Knicks.

 

San Antonio Spurs (18-16) 101 – 108 Houston Rockets (17-15)

Kozak meczu: James Harden – 39 punktów, 4 zbiórki i 10 asyst

No Paul, no problem! Harden wskakuje na jedynkę i jedzie w Texasie ze Spurs aż miło. To kolejny wielki mecz Brodacza w ostatnich dniach. Wsparcie Capeli na tablicach okazało się kluczem do zwycięstwa.

Mimo słabej skuteczności Rockets, ich przewaga w zbiórkach pozwoliła zgasić światło Spurs. Houston na 7 miejscu Zachodu. Teraz czas na Thunder podczas Christmas Day.

Co dalej?

Rockets vs Thunder
Spurs vs Nuggets

 

Dallas Mavericks (15-16) 116 – 120 Golden State Warriors (22-11)

Kozak meczu: Kevin Durant – 29 punktów, 12 zbiórki i 8 asyst

Sporo emocjo w Oakland. Dopiero czyścioch z dystansu Duranta na 15 sekund przed końcem, ratuje tyłki mistrzów u siebie.

Dallas postawili wysoko poprzeczkę, ale jednocześnie przegrywają 5 mecz z rzędu i spadają co raz niżej w tabeli Zachodu. Mimo ogromnego talentu, wszyscy w Texasie liczą na playoffs, dlatego ostatnie wyniki mogą niepokoic!

Co dalej?

Warriors vs Clippers
Mavericks vs Blazers

 

Oklahoma City Thunder (21-10) 107 – 106 Utah Jazz (16-18)

Kozak meczu: Paul George – 43 punktów, 14 zbiórki i 6 asyst

Ullllaaa…jak to mówi Wojciech Michałowicz. Rośnie nam kandydat do nagrody MVP w Oklahomie. Mimo dramatu w ataku Westbrooka, PG13 bierze sprawy w swoje ręce i ucisza melodię Jazzu w Salt Lake City!

Lider OKC na poziomie 43 punktów, dzięki czemu Thunder obronili się przed szaleńczą pogonią Jazz. Już merdam ogonem, kiedy pomyślę o rywalizacji tych zespołów w Playoffs, jeżeli do tego dojdzie, co byłoby pięknym spektaklem i rewanżem za poprzednie Playoffs. George imponuje po obu stronach parkietu, a Thunder walczą o szczyt na Zachodzie.

Co dalej?

Thunder vs Wolves

Jazz vs Blazers

Zdjęcia: źródło NBA

Redagował: Mr Buzzer

Oprawa graficzna: Padre